Komary

Dlaczego warto zamontować moskitiery?

Wielkimi krokami nadchodzi wiosna, większość z nas z niecierpliwością na nią czeka choć sezon letni ma też przecież swoje wady. jednym z minusów ciepłej, letniej pogody  jest namnażanie się komarów, much i innego rodzaju robactwa które uprzykrza nam życie.

Chcąc pozbyć się ich z domu niektórzy posuwają się do stosowania środków chemicznych w aerozolu, mosqitos no morewkładanych do kontaktu lub jeszcze innych które mają  za zadanie zwyczajnie zabić naszych nieproszonych gości. Czy uważacie że są one bezpieczne dla ludzi? No tak, przecież mają różnego rodzaju atesty, przeszły testy… Moim zdaniem najmniejsza nawet dawka szkodliwych substancji ma wpływ na zdrowie człowieka. Poza tym stosując tego rodzaju preparaty zatruwamy powietrze w pomieszczeniu na długi czas więc przebywając w nim narażeni jesteśmy na długotrwałe działanie owych zabójczych substancji. Następnym minusem tego typu działania jest jego koszt. Wszystkie preparaty dosyć szybko się zużywają a my musimy udać się na zakupy po następne zapasy.

Alternatywą dla chemicznego pozbywania się problemu są moskitiery. Moskitiera w skrócie ją opisując to bardzo drobna siatka którą montuje się na okna i/lub na drzwi. Moskitiery zapewniają przejrzystość oraz cyrkulację powietrza. Moskitiera dlatego jest dobrym rozwiązaniem gdyż przede wszystkim jest bezpieczna dla zdrowia – nie wydziela żadnych szkodliwych substancji chemicznych i zależnie od miejsca zakupu jest mniej lub bardziej trwała. Szczerze odradzam zakup moskitiery w markecie. Są one pozornie tańsze od tych robionych na wymiar ale wyrób z marketu wytrzymuje około jednego sezonu i później nadaje się już tylko do wyrzucenia. Poza tym tego typu moskitiery montuje się za pomocą rzepu do okna który później jest dość ciężki do wyczyszczenia. Równe naciągnięcie siatki w takiej moskitierze również może przysporzyć sporo problemu więc efekt końcowy zwyczajnie może być średni…

Moskitiery w aluminiowej ramie, dopasowane pod względem koloru i rozmiaru do okna, zakładane w sposób moskitiera ramkowa.300x245bezinwazyjny to produkt który z czystym sumieniem mogę wszystkim polecić. Oczywiście patrząc na koszty jest to osłona trochę droższa niż jej prymitywna koleżanka z hipermarketu ale biorąc pod uwagę jej wytrzymałość ( taka moskitiera się nie zużywa, jest to osłona wielosezonowa) oraz estetykę myślę że warto poświęcić te kilka złotych więcej… Poza tym moskitiera o której mowa średnio kosztuje ok. 60-70 zł więc też ogromne koszty to to nie są…

Więc tak naprawdę zestawiając ze sobą wszystkie trzy możliwości pozbycia się naszych skrzydlatych wojowników z domu ostatni z nich wydaje się być najbardziej sensowny.

Powodzenia :-)