Roleta Dz/N czarna

Jaki kolor rolety?

Dzięki roletom możemy w dowolnym momencie sterować nasłonecznieniem wewnątrz pomieszczenia. Bogata gama kolorów i wzorów jakie są dostępne na rynku sprawiają że możemy dopasować je do każdego wnętrza i do każdego gustu.

Dzięki ogromnym możliwościom jakie niesie za sobą zamontowanie rolet możemy nie tylko odmienić wnętrze swojego domu, mieszkania czy też biura ale i skutecznie ochronić się przed słońcem. Ale właściwie jaki kolor rolety wybrać by ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem była jak najlepsza?
Rolety w jasnych kolorach bardziej nadają się do pomieszczeń w mniejszym stopniu narażonych na promienie słoneczne. Naturalne odcienie materiałów będą przepuszczać słońce i nie spowodują dużego zaciemnienia natomiast rozproszą promienie słoneczne które przestaną być uciążliwe.

Roleta Mini Vegas

 

Ciemne kolory bardziej zaciemniają i pozwalają na odpoczynek przed słońcem. Stosuje się je w pomieszczeniach które są bardzo narażone na nasłonecznienie, sypialniach czy np. pokojach dzieci. Pamiętajmy jednak że ciemne kolory bardziej przyciągają słońce i tym samym bardziej się też nagrzewają. Rozwiązaniem tego problemu mogą być „materiały ekranowane”. Materiały te od zewnątrz pokryte są warstwą aluminium, która powoduje odbijanie się promieni słonecznych a pomieszczenie nie nagrzewa się.

rzymska 3

Wnioski:

jeśli zależy Państwu na całkowitym lub znacznym zaciemnieniu dobrym rozwiązaniem okażą się materiały ciemne lub ekranowane. Gdy jest potrzeba jedynie zacienienia a w pomieszczeniu w dalszym ciągu ma być stosunkowo jasno zaleca się kolory o jasnych, naturalnych barwach.