Presiana - osłony okienne

Jaki typ rolety wybrać do salonu?

Salon jest miejscem które reprezentuje cały dom. Zapraszamy tam gości, organizujemy uroczystości rodzinne i spędzamy większość czasu w domu. Szczególną wagę zatem należy przyłożyć do tego by to miejsce było jak najbardziej przytulne i przyjazne. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na oryginalne i nowoczesne osłonięcie okien w salonie.

 


ROLETY RZYMSKIE

Roleta Rzymska jest osłona która stwarza ciepły klimat w pomieszczeniu. Dzięki swojej oryginalnej konstrukcji jak i Roleta Rzymska 2.09(5)sposobie szycia materiału, roleta podczas podnoszenia zwija się, tworząc widowiskowe fale. Materiały w rolecie rzymskiej dzielimy na dwie kategorie: zasłonowe oraz firankowe. W zależności od tego jaką mają spełnić funkcję, wybieramy odpowiedni materiał. Fajną zaletą rolety rzymskiej jest możliwość łączenia ze sobą materiałów. Możemy tworzyć ramki, obszycia, pasy itp. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt iż materiał tej że rolety możemy śmiało wyprać. Zestawiając ze sobą wszystkie fakty trzeba przyznać że roleta rzymska jest zwyczajnie bardzo ładna więc z pewnością nadaje się do powieszenia w salonie.

 

 


PLISY

Plisa jest osłoną przede wszystkim bardzo praktyczną. Największą zaletą tej osłony jest możliwość zasłaniania zarówno Plisa 2.09(2)od dołu jak i góry okna. Montuje się ją w przestrzeni pomiędzy listwami przy-szybowymi, zasłaniając samą szybę co czyni z niej jedną z nielicznych osłon która nie odstaje od płaszczyzny okna. Dzięki temu możemy w pełni otworzyć okno, bez obawy że uderzy o ścianę a w przypadku drzwi przesuwnych bywa czasem jedyną osłoną która da się zamontować bezpośrednio na skrzydło okienne. Plisa, jako nowoczesna osłona okienna również może sprawić iż czas spędzony w salonie będziemy miło wspominać.

 

 

 


ŻALUZJE DREWNIANE

Żaluzje drewniane, te prawdziwe, wykonywane są z najwyższej jakości drewna egzotycznego. Żaluzje nadają wnętrzu Żaluzje Laminowaneciepły, wytworny klimat który jak najbardziej w salonie chcemy znaleźć. Główną zaletą żaluzji drewnianych jest możliwość płynnego obracania lamelami co skutkuje płynną regulacją dopływu światła do pomieszczenia. Jej znaczny ciężar (ok. 2,2 kg/m/ często eliminuje jej montaż w miejscach gdzie wiemy że będziemy często podnoszona do góry.

 

 

 

 

 


ROLETY DZIEŃ/NOC

Rolety Dzień/Noc stały się bardzo popularne w naszym kraju. Nic dziwnego, osłona została zaprojektowana w taki Roleta Dzień/Noc Classic (1)sposób by w pełni zastąpić firankę oraz zasłonę. Składa się z podwójnie prowadzonego materiału w poziome pasy. Sterując roletą możemy płynnie regulować dopływ światła do pomieszczenia co czyni ją praktyczną kandydatką na nasze salonowe okna na świat. Roleta występuje w kilku wersjach, począwszy od najprostszej, czyli nie obudowanej w kasetę i montowanej bezinwazyjnie na skrzydło okienne przez rolety zabudowane aluminiową kasetą i z prowadnicami po rolety wolno-wiszące, montowane na ścianie w kasecie lub też bez niej. Roleta wygląda nowocześnie i jest praktyczna więc z całą pewnością możemy ją polecić.

 


 

 

Przy wyborze odpowiedniej osłony kierujcie się przede wszystkim tym czy dany typ osłony będzie w danym miejscu praktyczny. Wielkość pomieszczenia jak i to jakich rozmiarów macie okna również nie pozostaje bez znaczenia. Radzimy skorzystać z rad doświadczonych specjalistów którzy na co dzień mają styczność z tego rodzaju tematami i nie stwarza to już dla nich problemu.