Markizy oraz pergole to wykonane z materiałów tekstylnych osłony chroniące przed słońcem,  wykorzystywane do zacienienia tarasów, okien,  balkonów, fasad budynków,  a także większych powierzchni ogrodowych. Dodatkową zaletą, poza ochroną przed słońcem, jest fakt, iż markizy oraz pergole wykonane są z materiałów, które zatrzymują znaczną część promieniowania ultrafioletowego. Dzięki tym osłonom możemy w komfortowy sposób cieszyć się słoneczną pogodą w gronie najbliższych nawet w bardzo gorący dzień, gdyż zapewniają doskonałą ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem, dają przyjemny chłód oraz osłonę dla roślin.
Markizy oraz pergole w zależności od wielkości i spełnianej funkcji mogą być sterowane ręcznie za pomocą korby, a także napędem elektrycznym, a w tym wypadku oferujemy szereg rozwiązań zwiększających komfort użytkowania, włącznie z wykorzystaniem automatyki wiatrowo-słonecznej i zdalnego sterowania.
Materiały wykorzystywane do wyrobu tych produktów są najwyższej jakości stopami aluminium lakierowanymi na różne kolory. Materiały poszyciowe pochodzą z  kolekcji PARA, Hit, Orchestra, Recacril oraz Dickson, zostały dodatkowo zaimpregnowane przez warstwę teflonu, co pozwala na ich długotrwałą ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, wnikaniem tłuszczu oraz brudu. Warstwę teflonu nakłada się specjalną techniką na każde włókno, a następnie z już zaimpregnowanych włókien zostaje utkana tkanina, dzięki czemu materiał jest zabezpieczony w sposób całkowity, nawet od wewnątrz. Dodatkowo włókna są pokryte specjalną substancją ochronną, która nie pozwala na powstawanie na powierzchni tkaniny grzybów oraz mchu przez długi okres eksploatacji.

DO 10 LAT GWARANCJI!

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Poniżej w zakładkach tematycznych

 

Markiza boczna

Markizy boczne

Markizy tarasowe

Pergole Tarasowe