Plisa Okienna

Plisa – Jak, Gdzie i Dlaczego

Plisa jest stosunkowo nową osloną okienną. Cechuje się niecodziennymi osiągami jak na przesłonę montowaną bezpośrednio na skrzydle okiennym dlatego też tak często możemy zobaczyć ją w oknach sąsiadów. Gdzie plisa sprawdzi się najlepiej, jak działa i dlaczego jest taka trendy?

 

SPOSÓB DZIAŁANIA

Plisa jako w zasadzie jedyna osłona okienna daje się przesuwać jednocześnie od dołu i góry okna. 2.03.16Można tym samym zasłonić dowolny fragment szyby, np. sam środek, i to właśnie, w głownej mierze czyni ją wyjątkową i praktyczną. Podstawowy model plisy działa w przestrzeni pomiędzy listwami przy-szybowymi i obsługiwany jest przy pomocy pochwytów którymi rozciągamy materiał po szybie. Wyjątkowa jest również z takiego powodu iż występuje w kształtach nietypowych. Bez większego problemu można nią zasłonić okręgi, półokręgi, trapezy itp.

 

 

Gdzie montować?

 

Nie ma w zasadzie pomieszczeń do których plisa nadaje się mniej lub bardziej. Decydując się na nią pamiętajcie jednak Plisa dachowa z prowadnicamiże jest to osłona sterowana za pomocą pochwytu, więc konieczne jest podejście do samego okna by móc ją zaciągnąc do samej góry okna. W przypadku gdy okolica zabudowana jest np. blatem kuchennym to codzienne jej użytkowanie może przysparzać problemów.

Plisa jest osłoną zwyczajnie ładną, a więc z powodzeniem możemy tutaj łączyć efekt wystroju wnętrza z funkcją praktyczną. Doskonale sprawdza się również w oknach dachowych gdzie wyposażona w prowadnice szczelnie zakrywa szybę

 

 

 

Czyszczenie – konserwacja

 

Plisę można „prać”. Jest przystosowana do czyszczenia na mokro! Czyścimy ją w wannie, w leyniej wodzie z dodatkiem delikatnego środka piorącego. Instrukcji jak dokładnie obchodzić się z plisą podczas czyszczenia szukaj w poprzednich wpisach,