Żaluzja Drewniana - biała

Rolety czy może żaluzje?

Zastanawiając się czym osłonić okna należy uwzględnić bardzo wiele czynników – począwszy od prywatności po wystrój wnętrza. Poniżej przedstawiamy zalety oraz wady żaluzji oraz rolet wewnętrznych.

 

KONTROLA ŚWIATŁA

Żaluzje jak i rolety materiałowe mogą zarówno całkowicie blokować dopływ światła do pomieszczenia lub tylko rozpraszać promienie słoneczne. Całkowite zaciemnienie przydaje się gdy np. pracujesz nocami  a w dzień śpisz. Osłony rozpraszające promienie słoneczne zapewniają dopływ światła, ale chronią przed intensywnym nasłonecznieniem. Większy zakres regulacji nasłonecznienia zapewniają żaluzje gdyż ich lamelki płynnie się obracają a my tym samym płynnie regulujemy intensywność wpadającego światła.

IZOLACJA TERMICZNA

Latem, podczas dużych upałów żaluzje aluminiowe dosyć szybko się nagrzewają oddając ciepło do wewnątrz pomieszczenia. Rolety materiałowe stanowią lepszą izolację termiczną zarówno latem jak i zimą. Dodatkowo jeśli wybierzemy materiał ekranowany (od zewnątrz pokryty aluminium) roleta będzie pełniła funkcję ekranu i odbijała promienie słoneczne. Jest to ogromna zaleta tego typu osłon gdyż wnętrze pomieszczenia nie nagrzewa się w tak znacznym stopniu.

ARANŻACJA WNĘTRZA

Rolety wykonane są z miękkiego materiału który w łatwy sposób możemy zrolować i schować do kasety. Obecnie rolety stosowane są w niemalże każdym rodzaju wnętrza, niektórzy zastępują nimi nawet firanki czy też zasłony, dzięki czemu pomieszczenia nabierają przestronnego i nowoczesnego stylu.

Zarówno żaluzje jak i rolety dostępne są w wielu kolorach czy też wzorach więc dopasowanie zarówno jednych jak i drugich do indywidualnego charakteru domu, mieszkania czy też biura nie powinno sprawiać większych problemów.

WNIOSKI

Ciężko powiedzieć która z osłon okiennych jest lepsza, ładniejsza czy też praktyczniejsza… O zakupie jednej czy też drugiej mogą zadecydować mniej oczywiste czynniki.

`