Roleta zewnętrzna Podtynkowa

Słów kilka o roletach zewnętrznych

Tych którzy mają zamontowaną choć jedną roletę zewnętrzna o jej zaletach nie trzeba opowiadać.  Montaż tego typu osłon niesie za sobą przede wszystkim szereg oszczędności które postaramy się po opisać.

 

Zimą..

Zimą czy też jesienią kiedy wieją mroźne wiatry rolety zewnętrzne dzielnie stawiają im opór. Roleta zabezpiecza przed wydmuchaniem zagrzanego za ciężkie pieniądze powietrza z wnętrza pomieszczenia. Osłona ta jest doskonałym izolatorem cieplnym przez co w zimie możemy sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Latem…

Latem rolety pełnią podobną funkcję z tym że na odwrót. Uniemożliwiają nagrzanie się poprzez okna pomieszczenia co też w upalne dni bywa bardzo pożądane.  Wystarczy rano, wychodząc z domu opuścić rolety a po powrocie będziemy mieli wrażenie że wchodzimy do klimatyzowanego pomieszczenia…

 

Hałas…

Hałas jest w zdecydowanym stopniu stłumiony przez roletę. Tę zaletę docenią przede wszystkim Ci którzy mieszkają w miastach, ale przecież na wsi też bywa głośno…

 

Antywłamaniowe…

Rolety zewnętrzne w Polsce określane są mianem „antywłamaniowe”. Rzeczywiście są one dość sporą przeszkodą dla nieproszonych gości. Pomijając funkcję osłony okna i trudniejszego dostępu do pomieszczenia przez nie, rolety obsługiwane za pomocą silnika wyposażyć możemy w przełącznik czasowy z timerem. Na wspomnianym przełączniku ustawiamy o której godzinie rolety mają się samoczynnie otwierać i zamykać co podczas naszej obecności w domu jest zwyczajnie wygodne, natomiast gdy wyjeżdżamy na dłuższy czas imituje nasz pobyt w domu.

 

Wnioski…

Posiadając rolety zewnętrzne oszczędzamy przede wszystkim na ogrzewaniu oraz chłodzeniu domu, nie bez znaczenia jest również funkcja antywłamaniowa oraz tłumienia hałasu. Ale najfajniejsze (moim zdaniem) jest to że w środku dnia możemy je zasłonić i zrobić ciemną noc i w końcu się wyspać :-)