Roleta Rzymska jako firanka

Sterowanie Roletą Rzymską

Rolety rzymskie są bardzo popularnym sposobem osłoniecia okien ze względu na swój niebanalny wygląd ktory zdecydowanie różni się od tego który zdążył zakorzenić sie już w naszych głowach.
Rolety rzymskie możemy obsługiwać na trzy różne sosoby które postaramy się w prosty i przejrzysty sposób opisać.

OBSŁUGA ZA POMOCĄ ŁAŃCUSZKA

Łańcuszek to najpopularniejszy i w obsłudze manualnej najbardziej trafny wybór. W momencie składania zamówienia wybieracie stronę po której ma znajdować się łańcuszek i w zasadzie tyle… Grzechem byłoby nie wspomnieć że łańcuszki są zarówno plastikowe jak i metalowe. W przypadku takich osłon jak rolety rzymskie metalowy łańcuszek może być ekskluzywnym dodatkiem, taką wisienka na torcie którą w pożądnych firmach dostaniecie bez żadnych dodatkowych opłat.

OBSŁUGA ZA POMOCĄ SZNURKA
Dla osób bardziej ceniących tradycyjne i proste sposoby obsługi rolet z pewnością docenią obsługę przy pomocy sznurka. Pamiętajcie jednak że wybór takiego sposobu obsługi ma trochę wad… Przede wszystkim roletę podnosimy oraz opuszczamy przy pomocy sily wlasnych mięśni, nie działają tu żadne przekładnie które redukują ciężar obslugiwanej rolety. W przypadku gdy wasza roleta jest większych rozmiarów problem ten może rzeczywiście być spory. Drugim punktem na „nie” będzie fakt iż przy podnoszeniu rolety sznurek się wydłuża, później gdy chcemy by roleta pozostała podniesiona, tak naprawdę nie wiadomo co z nim zrobić więc za zwyczaj plącze się pod nogami. Przyjmując do wiadomości fszystkie minusy takiego rozwiązania z całą powagą mówimy nie. No chyba że macie jakąś magiczną wizję tego wszystkiego…

OBSŁUGA PILOTEM

Żyjemy w czasach w ktorych praktycznie wszystko występuje juz w wersji zautomatyzowanej. Nie inaczej jest też oczywiście z roletami rzymskimi które możemy obsługiwać przy pomocy pilota. Jesli macie duże przeszklenia które mają zostać zakryte roleta rzymska to na pewno jest to opcja którą należy rozważyć. Pamiętajcie jednak że konieczne jest doprowadzenie napięcia do rolety, wystarczy przewód 3×1,5.

Powodzenia