Systemy rolet Dzień/Noc

 

Rolety Dzień/Noc to jeden z najbardziej popularnych sposobów na osłonięcie okna. Łączą w sobie zalety zarówno firanki jak zasłony więc można śmiało powiedzieć że jest to osłona bardzo praktyczna. Dodatkowo dzięki poziomym pasom na materiale, możemy płynnie regulować dopływ światła do pomieszczenia co również jest bardzo istotną zaletą tego typu rolet.

Rolety Dzień/Noc dzielą się na zupełnie od siebie różne systemy. Poniżej przedstawiamy je z bliższym opisem.

 


 

Roleta Dzień/Noc Triola/Presto

 

Roleta Triola Dzień/Noc to osłona przystosowana do montażu bezpośrednio na skrzydle okiennym. Roleta nie została obudowana kasetą, nie posiada też przyklejanych prowadnic. Za prowadnice służą tutaj  żyłki które przytrzymują materiał przy oknie.

Roleta Presto Dzień/Noc jest roletą bardzo podobną do trioli. Jest przeznaczona do osłaniania większych powierzchni więc jej mocowania oraz rura nawojowa są bardziej masywne. Roletę montuje się na ścianie tak by przykrywała cała wnękę okienną.


 

Roleta Dzień/Noc Passionata

 

Osłona montowana bezpośrednio na skrzydle okiennym obudowana w kasetę i z bocznymi, aluminiowymi prowadnicami.Montuje się ją do listwy przy-szybowej a przestrzenią roboczą materiału jest szyba. Roleta doskonale stapia się z oknem tworząc z nim jedną, spójną całość. Kaseta rolety odstaje na jedyne 33 mm od płaszczyzny okna będąc tym samym najmniejszą kasetę na rynku.

 

 

 


 

Roleta Dzień/Noc Suita

 

Roleta również obudowana w kasetę i z prowadnicami bocznymi. Roleta przystosowana została do montażu na skrzydło okienne i zasłaniania okien wysokich. Kaseta rolety montowana jest przy górnej krawędzi skrzydła okiennego, prowadnice zaś przyklejane do bocznych listew przy-szybowych. Dzięki tej rolecie możemy zasłonić np. drzwi balkonowe na których jest poprzeczka jedną roletą.

 

 

 

 


 

Roleta Dzień/Noc Eliza

 

To również osłona obudowa w kasetę, jednak bez prowadzenia bocznego. Eliza to osłona wolno-wisząca, montowana na ścianie lub suficie tak by przykrywała cała wnękę okienną. Przystosowana została do osłaniania dużych powierzchni gdyż jej maksymalny rozmiar to 250 cm szerokości oraz 300 cm wysokości.