Plisa 2.09(2)

W jaki sposób czyścić plisę?

Plisa to jedna z niewielu osłon okiennych która daje się wyprać. Wykonuje się ją na ogół z materiałów które zostały zaimpregnowane, więc już na samym starcie mamy ten komfort że będzie to osłona raczej prosta w utrzymaniu czystości.

Podstawowym sposobem pielęgnacji plisy jest systematyczne jej odkurzanie lub omiatanie z kurzu za pomocą miotełki. Jeśli będziemy powtarzać tę czynność systematycznie to nasza plisa przez długie lata nie straci na wyglądzie.

Większe zabrudzenia możemy usunąć oczywiście za pomocą prania. Pierzemy ją w letniej wodzie z dodatkiem delikatnych detergentów. Można ją chwilkę namoczyć po czym przetrzeć delikatną ściereczkę lub gąbką.  Po usunięciu zabrudzeń z naszej plisy, należy ją dokładnie wypłukać oraz odsączyć z wody. Suszymy ją zamontowaną na oknie w pozycji złożonej, przy czym co kilka godzin należy ją rozciągnąć na kilkanaście minut.

Pranie plisy

Pamiętajmy by plisę prać nie częściej niż co 2-3 lata. Częstsze pranie spowoduje wypłukanie impregnatu z tkaniny który jest odpowiedzialny za nie wchłanianie zabrudzeń oraz antystatyczność, która z kolei powoduje wolniejsze osiadanie kurzu.

Stosując się do tych prostych zasad zyskamy pewność że nasze plisy przez długie lata będą wyglądały jak nowe.