Roleta Natynkowa/Adaptacyjna 22

Warianty Obsługi Rolet Zewnętrznych

Rolety zewnętrzne stają się nieodłącznym elementem wyposażenia naszych domów. Zostały docenione z powodu swojego wszechstronnego zastosowania – zimą docieplają, latem chłodzą a przez cały rok sprawiają że czujemy się bezpiecznie.

Jaki wybrać sposób sterowania tymi osłonami by można było powiedzieć o wygodzie?


OBSŁUGA SZNURKIEM

Kiedyś, w czasach gdy elektronika była w cenie był to bardzo popularny sposób obsługi rolet zewnętrznych. Należy sznurek do roletpamiętać iż jest to najbardziej ekonomiczna opcja wliczona w koszt podstawowy rolety.

Obsługa sznurkiem w dalszym ciągu jest popularna u osób które nie są w stanie doprowadzić napięcia w okolice rolety i tym samym wyposażyć je w silnik elektryczny.

Opisują pokrótce sposób podnoszenia czy też opuszczania rolety przy wyborze tej opcji:

– Podchodzimy do ściany z której w górnej krawędzi wychodzi sznurek, przechodzi on przez całą wysokość okna i w dolnej jego części chowany jest w zwijaczu.

– Roletę podnosimy ciągnąc za sznurek. Używamy przy tym siły własnych mięśni więc przy roletach o większych rozmiarach może nam tej siły zwyczajnie zabraknąć.

Sznurek po kilku latach może się również przedrzeć więc konieczna będzie wymiana.


NAPĘD ELEKTRYCZNY Z PRZEŁĄCZNIKIEM KLAWISZOWYM

To najbardziej popularna na chwilę obecną metoda obsługi rolet zewnętrznych. Przy obecnych cenach napędów nie jest ona zbyt uciążliwa dla portfela a komfort a komfort obsługi jest zdecydowanie lepszy niż w przypadku sznurka. Rolety Podtynkowe31                    Wiąże się ona natomiast z koniecznością doprowadzenia przewodu elektrycznego w miejsce montażu rolety oraz przeprowadzenie go od rolety do miejsca gdzie będzie się znajdował przełącznik.

Roleta wówczas podnoszona jest i opuszczana po naciśnięciu odpowiedniego klawisza w rolecie. Nie wymaga to żadnych innych czynności prócz konieczności podejścia do przełącznika.

 

 

 


STEROWANIE PRZY POMOCY PILOTA

Sterowanie roletami pilotem jest o tyle wygodne że siedząc np. w salonie możemy zamknąć rolety w kuchni lub w całym domu.

Piloty wielokanałowe umożliwiają tworzenie schematów obsługi. Tak więc możemy zaprogramować je np. w ten sposóbRoleta Podtynkowa 29    że na kanałach 1,2,3,4,5 zamykają się poszczególne okna, na kanale 6 tylko salon, na 7 kuchnia a na 8 wszystkie. Jest to oczywiście tylko obrazowy sposób programowania przy wyborze tej opcji.

Dodatkowo przy oknach możemy zażyczyć sobie piloty które wyglądają jak standardowe przełączniki a będą dodatkową opcją obsługi w momencie gdy nie będziemy mieli wielokanałowego pilota pod ręką.

Silnik radiowy wymaga jedynie doprowadzenia przewodu elektrycznego do rolety, nie trzeba prowadzić go również w miejsce przełącznika.


Jak to mówią – DO WYBORU, DO KOLORU :-)